Bir An

Çok iyi olduğumu söyleyemem, kendime mektup yazdığımdan beri düşünüyorum. Ya unutursam her şeyi, ya arkamda kalırsa her şey, bazı şeylerin yeri değişmez ama yine de. Yoksa, yoktur, yokmuş.

Çok iyi olduğunu söyleyemem, Sana mektup yazdığımdan beri düşünmüyorum başka bir şeyi. Ya unutursam hepsini, ya arkamda kalırsa tüm yazdıklarım, bazı hislerin yeri değişmez ama yinede. Varsa, vardır. Varmış.

Bir an; dünyanın ikimizden başkasına nasıl katlandığına inanamıyorum. Güzel görünen ne kadar çirkin var aslında etrafımızda. Bizi güzel yapan bunlar mı yoksa? Henüz gençken dinlediğimiz şarkılar mı yoksa? 

Bir an inanıyorum, sonra tüm ümitsizliğimle kendime dönüyorum. Aynama bakıyorum ve kırışan yüzümün, beyazlaşmış saçlarımın arkasında ki gerçeğe. Yalanlarımı biliyorum. Utanıyorum ama bunu hemen unutuyorum. Bu yazdıklarım henüz ön sözüm, Sen’i ne çok sevdiğimi anlatmadım bile henüz.

Oysa, bir an Sen’in beni anladığını sanıp, Sana sığınıp, yine O anın gelmesini diliyorum.

Biliyor musun Sevgili! Sen’i benden başka kimse düşünmedi, düşlemedi. Düştü onlar yanından, gözünden, sevginden. Gelip, geçtiler… Ben hala O’radayım.

Oğuzhan Deniz – Bendeniz / Bir An gelsin istersin… gelir, gider…