Şimdi başka birine Aşık değilsem, bir sebebi var.

Dünyanın şu maviliğine bak, kutuplarından beyazlarına. Şu dünyanın ela yaprakları… Güneşi anmadığı gün yoktur gökyüzünün…

Şimdi dünyanın başka güneşi yoksa, bir sebebi var.

Sen varsın diye dünyanın en ücra köşelerine umut bağlar vicdanım. Sonbaharı getirdi yine zaman, bulutun yağmur taşımadığı gün mü var?

Şimdi dünyamın başka Sen’i yoksa, bir sebebi var.

Bir sebebi var Aşkımın, taşkın nehirler gibi çağlar, akar da akar. Sen bunu mey sanırsın bende, ben meyden Sen sanırım yine tüm doğayı… Papatyalarından tut da vapurdumanlarına kadar.

Bir sebebi varmış Oğuz’un… Rüya görüyormuşum güya, Sen’i rüya sanıyorlar da, bilmiyorlar, bilmiyor onlar, onlar bilmezler. Bilmesinler.

Şimdi Sen’in ne işin varsa dünya da, tam olarak ondan dünyadayım. Sana Aşığım ya, ne de akıllı bir adamım yine, ne de akıllanmaz bir adamım yine. Ben kimim ve Sen’de kimsin böyle…

Şimdi dünyada Sen’i benden başka seven yoksa, bir sebebi var.

Müziklerden kaynaklanıyor aslında, benimle ilgisi yok, öyle güzel güfteler olmasa, öyle güzel bestelemeseler şu notaları mesele yok aslında.

Şimdi şarkılar Sen’i anlatıyorsa, bir sebebi var…

Gözüm Sen’den başkasını görmüyorsa, gözümün ne suçu var? Göremiyorsam Aşk’tan bir nedeni var. Gözlerim görmese Sen’i, nasıl anlatırlar?

Şimdi Oğuz’un Sen kadar aziz bir sebebi var…

Oğuzhan Deniz * Bir Sebebi Var