Dağdağalı

Günah budalası Oğuz! Ve tam olarak gençliğindeki gibi aptalsın. Hala… Zamanı tersine çevirebilseydim, yaptıklarına engel olabilirdim. Zamanı tersine çeviremem ama gelecekle ilgili nasihatler verebilirim. Yine de dinlemeyeceksin.

Bendeniz, Oğuzhan Deniz… Artık aşk sözleri yazmıyorum. İçimdeki aşkı anlatacak o kadar güzel kelime varken anlamı yokmuş. Ve hala neden buralarda olduğumu düşünürken, amaçsızca bir sigarayı daha yaktım. Tüm kahroluşlarıma inat yaktım, kansere inat yaktım. Oysa en çok ondan korkuyorum bu aralar.

Ben bir insanım, nefret edebilirim.

Senden nefret etmek için yığınla nedenim varken ben hiçbirini tercih etmeyip sana saygı duyuyorum hala. Bu içinden çıkılmaz bunalımlarımın ardı arkası da kesilmeyecek zaten. Neden varsak zaten, ondan yokmuş varlığımızın tüm istedikleri. Evet evet, tam olarak saçmalıklar dünyasının daniskasındayız. Ve burada hiçbir zaman mantıklı olmayacaksın. Olamayacaksın!

Yalnızlığı Senin Kadar Seviyorum

Yalnızlığı en az senin kadar seviyorum. Çünkü ben benimle istediğim kadar hayal kurabiliyorum. Ne sen karışabiliyorsun buraya ne de bir başkası. En güzel hayaller zihnimde. En güzelleri ve ucu-bucağı yoktur.

Şimdi biraz sinirlendim kendime. İçinde hiç “ben” olmayan birine benden bahsediyorum. Ve sinirim gittikçe artıyor, çünkü hep kendisi olan birine yıllarca kendisini anlatmışım. Ne aptalım, yine olsa yine yapardım muhtemelen. Zaten o yüzden aptalım muhtemelen.

Biliyor musun, üzülüyorum ama elimden bir şey gelmiyor.

İnsanlar çok tuhaflar, varlığının değerini kullanıp yokluğuyla cezalandırıyorlar. İnsanlar çok garip, yokluğunu marifet biliyorlar. Ve insanlar çok acımasız, bilerek acı sözler söylüyorlar. İnsanlar çok kötü olabiliyorlar…

Dünyadaki en kötü insan kimdir?

Dünyadaki en kötü insan bana göre kendisini karşılıksız seven birini üzen insandır. Ha dünyadaki tüm insanları öldürmüşsün, ha saf ve güzel seven birinin sevgisiyle dalga geçmişsin. Kim olursa olsun fark etmez, birini üzüyorsan eğer hayatının amacı yoktur demektir. Ve özür dilemesini bilmiyorsan aslında sen yaşayan bir ölüsündür.

Aslında şimdi fikrimi değiştirdim. Dünyanın en kötü insanı, birini karşılıksız seven ve kalbini kırsa da hala o insanı sevmeye devam eden kişidir. Kötülüğü kendisinedir çünkü. Ve kendine eziyet eden birinden daha kötü kim olabilir? Kendisine kötülüğü dokunan birinin başkasına nasıl bir iyiliği olabilir? Olsa bile, muhtemelen iyilik olsun diye yapmamıştır. Öylesine, amaçsızca yapmıştır.

Dünyadaki en iyi insan kimdir?

Böyle bir insan yoktur.


Dünyadaki en saçma insan kimdir?

Ebette Oğuz’dur. Bunu görmek için çok emek harcamaya da gerek yok üstelik. Eski yazılarına bakarsanız saçmaladığının %100 farkına varırsınız. Çünkü kendisi en saf saçmadır. Amacı da basittir üstelik. Kendisini mutlu etmek ama bunu farklı bir yöntemle yapmayı deniyor. Başkasını mutlu ederek! Yani mutlu olacağı kişinin mutlu olmasını kendi mutluluğuna denk tutuyor. Haliyle saçmalıyor.

Dünyadaki en gereksiz insan kimdir?

Aşık olan insanlar gereksizdir. Her ne kadar iki kişi birbirine aşık olduğunu söyleseler de literatürdeki aşk ile aralarında olan aşkın hem mana hem de kalıp olarak büyük farkları vardır. Ben Oğuz için aşık diyebiliyorum, çünkü aşk kavuşamadığın zaman olur. Zaten kelime anlamı da uzaklık ve ulaşılamayan demektir. Arş ve arz gibi bir kelimedir aşk.

Dünyadaki en abartılı kavram nedir?

Aşk’tır. Neden mi? Sadece 3 harften oluşmasına rağmen bilmem kaç yüzyıldır hatta bin yıllardır aşk hakkında yazılır, çizilir, söylenir… Aşktan aklını kaybeden insanlar bile vardır. O yüzden içi boş olmasına rağmen üzerinde en çok konuşulan kavramlardan biridir.

Aslında buna bir lanet gibi de bakabiliriz. Veya bir imtihan. Ya da insanlığın tüm birikimlerini tekbir başlık altında topladığı için hayat-memat meselesi gibi de bakabiliriz. Şimdi bunu uzun uzadıya yazmayacağım ama tarihin tüm olaylarına baksak aşkın içinde olmadığı bir aksiyon yok denecek kadar azdır. insanlığın büyük laneti aşktır. Şeytan falan hikaye kalır yanında.


Özür Dilerim!

Bu yazıyı okumak için harcadığın zamanı çaldığım için özür dilerim. Çünkü dağdağalı Oğuz’un elinden gelen sadece özür dilemek ve yazmak.

#Bendeniz | Yine de harcadığın onca boş vakit arasında Oğuz’un lafı bile olmaz. 07:50