Hayalvarî Sahi

Biraz benim, çoğunlukla Sen.
Hiç fark ettirmiyorumdur artık.
Neşene de kurban olurum da, üzülme.

Bendeniz Oğuzhan Deniz, yine karmakarışık bir yerdeyim. Hiçbir yerin tam ortasındayım ve buradan her yer görünüyor aslında. Özellikle Sen’i görmemek imkansız buradan.
Burası Sen’in en çok sevdiğin yerdir, Sen’i ne denli sevdiğimi bilirsin, burası içimdir.
Sen Cemal’den bahsediyorsun, ben Turgut’tan, kimse bilmiyor kimseyi.

Biraz özlem var, çoğunlukla hasret.
Hiç fark ettirmiyorum değil mi?
Oysa kurban olunur attığın adıma.

Bendeniz Sen’deyim, Sen bilsen de, bilmesen de…
Artık umurunda mı bilmem, tam olarak buradayım, umursandığın yerde ve buradan çok net görünüyorsun. Özellikle özlemin çok daha kuvvetli burada. Buradan kokunu dahi alabiliyorum. Burası Sen’in en çok sevildiğin yerdir. Sen’i ne denli sevdiğimi bilirsin, burası Ben’dir. Sen genelde kendinden bahsediyorsun, ben her zaman Sen’den.

Biraz yokluk var, çoğunlukla varlığın.
Hiç fark etmiyorsun değil mi?
Oysa ne çok Sen varsın varlığın içinde.

Bendeniz, varlığının varlığıyım. Sen bil, başka kimse bilmesin.
Artık önemi var mı bilmem ama tam olarak buradayım, önemsendiğin yerde ve buradan çok net görünüyorsun. Burası Sen’in en çok önemsendiğin yerdir. Sen’i ne denli bildiğimi bilirsin, burası Ben’dir. Sen genelde önemsiz hissedersin, ben hep Sen’i önemserim.

Hayalvarî Sahi!

Omzumda uyusan da çıkarsa omzum tüm hıncını yanağından. Saçların dokunsa yüzüme, sakallarıma takılsa saç tellerin. Donsa yeniden tüm buzullar, çöller yeniden çöl olsa sıcağından. Sandığımdan daha derindesin, deyim yerindeyse içimin dibindesin. En dibi olsa gerek Oğuzhan Deniz’in, bu derinde nefes aldırmaz Aşk’ın, benim değil yine de Sen’in yüzünden. Kaşından, kirpiğinden ve gözlerinden, hangisinden bahis açsam biter? Öyle ya, kirpiklerinden biri kopmuştu, ziyan olmasın diye yutmuştum.

Sen anlamadın yine de sevgili, Sen’i ne denli sevdiğimi. Delirdi benliğim, yine de erdiğim nokta kimsesizliğim. Yalnızım tüm kalabalıklarda, çok kalabalığım yalnızlığına. Çok kabayım yalnızlığına, ne kötü aslında, yalnız kalabileceğin bir an bile yok şuanda.

Sanıyorlar ki sözü yazan aklım, ne aklından bahsediyorlar? Aklında Sen’den başka bir şey kalmamış adam da akıl arıyorlar. Arıyorlar da bulamıyorlar!

Sen anlamadım yine de sevgili, Sen’i ne çok sevdiğimi.

#OD | Kızıldeniz * Hayalvarî Sahi / Oysa bilinmezliklerde benimde neşem. İçim içime sığmıyor sayende.