Kekre

Havanın kekre olmasından biliyorum bende. Bunu öğrendiğimde ilkokuldaydım… Karatahtayla tanışmamdan sonra.

Bilinmezlerle

Maneviyatın masivası olmaz… Biliyor musun ki gönlümü beni öyle sanıyorsun? Beni bilmiyorsun, Sen Aşk’ı bilmiyorsun ki ”Sen Aşk’ını” nereden bileceksin? Sen bilmezsin, bilinmezlerle dolu etrafın.

Sende İnanırdın

Uykun olsa da olmasa da saatlerce tavanın beyazlığını seyretmektir. Çünkü beyaz bir zeminde hayal etmek daha esrarengizdir, çünkü siluetini burada hatırlamak neredeyse gerçektir ve inanırsın da. Bu hayalleri görebilseydin, Sende İnanırdın…

Güneş Buna Kuytu Kalır

Aşk öyle gürültülüdür ki uyutmaz. Aşk öyle sıcaktır ki güneş buna kuytu kalır. Aşk öyle soğuktur ki üşür bunda kutup. Aşık öyle gönüllü ölümlüdür bu yolda.

Bana Dokunduğunda

Bana dokunduğunda yer çekiminin olmadığına kesin inanmak kadar cahilce olsa da hissettiklerim, saçlarının ışığını güneş sanmaktan ve şu iki dudağımın hissedebildiği kadar yalvarış gerçeği bilmek.

Sonrası Önemli Değil

Zamanın benimle alıp veremediği yok, Sen’i alıp, vermediği zamanlar var… İşte tam da bu yüzden zaman bana Sen kadar bir ömür borçlu, benim ona ömrün kadar ihtiyacım var. Sonrası önemli değil.

Merak Etme

Şimdi Sen beni anlamıyorsun, diğer insanlar da anlamıyorlar. Ama merak etme, ben de merak etmiyorum, her şair, öldükten sonra anlaşılır.