-Bana biraz Enime’den bahseder misin?

Zenid saatine baktı, artık 24 saatlik zaman döngüsünde olmasalar da yine de bu alışkanlığı hiç bırakmıyor, tüm planlarını da yine bu saat dilimine göre yapıyordu.

-Enime, asildir. Biraz sinirli görünür ama bu sinirli görüntüsünün altında aslında insanları kendinden uzak tutmak vardır. Ne kadar az insan, o kadar sorunsuz bir gün demektir onun için. Bir kedisi vardır, genelde onunla vakit geçirir, zekidir de. Hemen anlar ve kolay kolay unutmaz. İşte bu yüzden hesapları o yapıyor, kota sisteminin başında o var.

Bazen ona baktığımda, hayata çaresizce tutunmak isteyen birini görüyorum. Ne kadar istemese de bu günleri yaşayıp, sonu bekliyor. Aslında herkes öleceği günü bekler ama kimse beklediğinin farkında değildir.

Enime, mağrur ve ketumdur. Geçmişini kimse bilmez. Sadece Zimir’den geldiğini biliyoruz. Yani bunu bile bilen en fazla beş kişidir. Yani çok az bilgi var hakkında. O sadece yapacağı işe odaklanır ve kimse ile ilgilenmez.

Bazen onun bu görüntüsünün altında, içinde çok daha başka yerlere ait olmak isteyen bir insan görüyorum. Göğsünün altında anlatamayacağı kadar karışık hisleri vardır. Bunu dikkatli bakarsan sende görebilirsin.

-Peki, kedisinden başka kimse yok mu etrafında? Bir arkadaşı dahi yok mu?

-Önceden var mıydı bilmiyorum ama burada genellikle yardımcılarıyla sohbet eder. Nime, Uraz ve Seduem… Onlar onlar gerçekten iyidirler. Sana bir kötülükleri dokunmaz, aklından bu düşüncelerin geçtiğine dahi ihtimal veremezsin.

Ona birçok kez teşekkür ettim. Sen de zamanla tanıdıkça teşekkür edeceksin.

Raes, içkileri tazeledi ve mayhoşluğunun gözlerine, dudaklarına yansıdığını biliyordu. Uzun zamandır kimseyle birlikte değildi. Kasıklarından sırtına doğru titredi ve ellerini bacaklarının arasına koyarak bastırdı.

Zenid, Bu durumun farkındaydı ancak aklında böyle bir düşünce yoktu. Derin ve gürültülü bir nefes alarak ayağa kalktı, saatine tekrar baktıktan sonra teşekkür ederek Raes’i yalnızlığı ile baş başa bıraktı.

Oğuzhan Deniz – Zenid Kasabası | Enime / Kendimiz hakkında konuşacak her şeyi bulur buluştururuz.

Bir yorum yapın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir